Make your own free website on Tripod.com

Reebok Challenge: Cardiff

 

  • 18th January 2004:

     

     

     

     

     

     

    RESULTS:

    Senior/ Veteran Women:

    1

    20:06

    Hayley Yelling

     

    Windsor Slough Eton & Hounslow

    2

    20:17

    Jo Lodge

    35

    Windsor Slough Eton & Hounslow

    3

    20:59

    Helen Clitheroe

     

    Preston Harriers

    Under-20 Women:

    1

    18:12

    Laura Kenney

    Royal Sutton Coldfield AC

    2

    18:59

    Sara Ponsford

    Wiltshire Schools

    3

    19:29

    Katherine Humphreys

    Exeter Harriers

    4

    19:34

    M Jones

    Swansea Harriers

    5

    19:41

    Charlotte Best

    Crawley AC

    Under-17 Girls (4km):

    1

    14:11

    Emily Pidgeon

    Gloucester AC

    2

    14:27

    Non Stanford

    Afan Nedd Tawe Schools

    3

    14:43

    Stephanie Barnes

    Clevedon AC

    4

    14:50

    Charlotte Browning

    Aldershot, Farnham & District

    5

    15:14

    Sarah Tedd

    Wiltshire Schools

    6

    15:15

    Cara Sloss

    Kilbarchan AAC

    7

    15:16

    Danielle Christmas

    Crawley AC

    8

    15:17

    Julia Cooke

    Gloucestershire Schools


    Under-15 Girls:

    1

    11:32

    Laura Dowsing

    Ipswich Harriers

    2

    11:38

    Rachel Pounds

    Bolton United H & AC

    3

    11:39

    Emma Lambourne

    Wiltshire Schools

    4

    11:49

    Rebecca Finch

    City of Glasgow AC

    5

    11:56

    Sarah Hopkinson

    Gloucester AC

    6

    11:58

    Abbie Williamson

    Newquay & Par AC

    7

    11:59

    Danielle Walker

    Burnley AC

    8

    12:03

    Eilidh Menzies

    Kilbarchan AC

    Under-13 Girls:  

    1

    11:53

    Eilish McColgan

    Dundee Hawkhill Harriers

    2

    12:02

    Blue Haywood

    Lincoln Wellington AC

    3

    12:06

    Jessica Hicks

    Newquay & Par AC

    Veteran Men:
    1 00:19:31 MARK KIRK BALLYMENA & ANTRIM AC
    2 00:19:35 DERMOT KERR ARMAGH AC
    3 00:19:42 DOMINIC BONNER FINN VALLEY

    Senior (9km):

    1

    26:54

    Glynn Tromans

     

    Coventry Godiva Harriers

    2

    26:56

    Rob Whalley

     

    City of Stoke AC

    3

    27:14

    Chris Davies

     

    Telford AC

    Under -20 Men:

    1

    22:33

    Jamie McCarthy

    North Monastery School

    2

    22:36

    Mark Hanrahan

    North Monastery School

    3

    22:51

    Steven Waldron

    U W I Cardff

    4

    23:00

    Alex Felce

    Gloucestershire Schools

    Under-17 Men:

    1

    19:35

    David Bishop

    Swindon Harriers

    2

    19:41

    Adam Hickey

    Southend_on_Sea AC

    3

    19:51

    Connor McNulty

    Kilbarchan AAC

    Under-15 Boys(4km):  

    1

    13:08

    Alex Derricott

    City of Stoke AC

    2

    13:23

    Derek Hawkins

    Kilbarchan AAC

    3

    13:38

    Ross Clarke

    Havering Mayesbrook AC

    Under-13 Boys:  

    1

    11:05

    Ben Coldray

    Gloucestershire Schools

    2

    11:11

    Chris O'Hare

    City of Edinburgh AC

    3

    11:16

    Andrew Ridley

    West Suffolk AC

 

 

 

 

 

 

RESULTS:

Senior/ Veteran Women:

1

20:06

Hayley Yelling

 

Windsor Slough Eton & Hounslow

2

20:17

Jo Lodge

35

Windsor Slough Eton & Hounslow

3

20:59

Helen Clitheroe

 

Preston Harriers

Under-20 Women:

1

18:12

Laura Kenney

Royal Sutton Coldfield AC

2

18:59

Sara Ponsford

Wiltshire Schools

3

19:29

Katherine Humphreys

Exeter Harriers

4

19:34

M Jones

Swansea Harriers

5

19:41

Charlotte Best

Crawley AC

Under-17 Girls (4km):

1

14:11

Emily Pidgeon

Gloucester AC

2

14:27

Non Stanford

Afan Nedd Tawe Schools

3

14:43

Stephanie Barnes

Clevedon AC

4

14:50

Charlotte Browning

Aldershot, Farnham & District

5

15:14

Sarah Tedd

Wiltshire Schools

6

15:15

Cara Sloss

Kilbarchan AAC

7

15:16

Danielle Christmas

Crawley AC

8

15:17

Julia Cooke

Gloucestershire Schools


Under-15 Girls:

1

11:32

Laura Dowsing

Ipswich Harriers

2

11:38

Rachel Pounds

Bolton United H & AC

3

11:39

Emma Lambourne

Wiltshire Schools

4

11:49

Rebecca Finch

City of Glasgow AC

5

11:56

Sarah Hopkinson

Gloucester AC

6

11:58

Abbie Williamson

Newquay & Par AC

7

11:59

Danielle Walker

Burnley AC

8

12:03

Eilidh Menzies

Kilbarchan AC

Under-13 Girls:  

1

11:53

Eilish McColgan

Dundee Hawkhill Harriers

2

12:02

Blue Haywood

Lincoln Wellington AC

3

12:06

Jessica Hicks

Newquay & Par AC

Veteran Men:
1 00:19:31 MARK KIRK BALLYMENA & ANTRIM AC
2 00:19:35 DERMOT KERR ARMAGH AC
3 00:19:42 DOMINIC BONNER FINN VALLEY

Senior (9km):

1

26:54

Glynn Tromans

 

Coventry Godiva Harriers

2

26:56

Rob Whalley

 

City of Stoke AC

3

27:14

Chris Davies

 

Telford AC

Under -20 Men:

1

22:33

Jamie McCarthy

North Monastery School

2

22:36

Mark Hanrahan

North Monastery School

3

22:51

Steven Waldron

U W I Cardff

4

23:00

Alex Felce

Gloucestershire Schools

Under-17 Men:

1

19:35

David Bishop

Swindon Harriers

2

19:41

Adam Hickey

Southend AC

3

19:51

Connor McNaulty

Kilbarchan AAC

Under-15 Boys(4km):  

1

13:08

Alex Derricott

City of Stoke AC

2

13:23

Derek Hawkins

Kilbarchan AAC

3

13:38

Ross Clarke

Havering Mayesbrook AC

Under-13 Boys:  

1

11:05

Ben Conroy

Gloucestershire Schools

2

11:11

Chris O'Hare

City of Edinburgh AC

3

11:16

Andrew Ridley

West Suffolk AC