Make your own free website on Tripod.com

Reebok Challenge: Nottingham Inter-counties

 

  • 7th March 2004:

     

 

 

 

 

 

 

RESULTS:

Senior Women 4km:

1

13:44

Kate Reed

 124

Bristol AC

2

13:55

Lisa Dobriskey

105

Ashford AC

3

13:58

Freya Murray

 119

Scotland

4

14:12

Faye Fullerton

105

[Havering Mayesbrook AC]

5

14:20

Charlotte Moore

117

Bournemouth AC

Senior Women 8km:

1

27:04

Kathy Butler

450

Scotland East

2

27:10

Natalie Harvey

538

Surrey

3

28:00

Hayley Yelling

348

Middlesex

4

28:02

Louise Damen

151

Dorset

5

28:20

M McDonnell

373

North East

6 28:27 Jo Lodge 344 Middlesex
7 28:37 K Berry 624 [Belgrave Harriers]
8 28:40 M Yamauchi 347 Middlesex
9 28:41 Juliet Potter 427 Nottinghamshire
10 28:47 Susan Partridge 470 Scotland West

Under-20 Women:

1

22:42

Kate Hawitt

29

Cheshire

2

23:04

Katrina Wootton

15

Bedfordshire

3

23:14

Claire Holme

200

Suffolk

4

23:22

V Webster

98

Herefordshire

5

23:29

Rosie Smith

160

North East

6

23:35

Charlotte Best

206

Surrey

7

23:46

Charlotte Browning

253

[Sussex]

8

23:58

Abby Westley

251

[Hallamshire Harriers]

Under-17 Women:

1

18:17

Stephanie Barnes

1

Avon & Somerset

2

18:48

Danielle Christmas

357

Surrey

3

18:50

J Maddick

179

Humberside

4

18:55

Megan Foley

121

Essex

5

19:02

Nikki Hamblin

97

Dorset

6

19:04

Joanna Callaway

337

Staffordshire

7

19:06

B Davis

3

Avon & Somerset

8

19:09

Hannah Jones

148

Hampshire

Under-15 Girls:

1

14:34

Non Stanford

453

West Wales

2

14:41

Ashleigh Murray

342

Scotland East

3

14:58

Stephanie Twell

177

Hampshire

4

15:20

Danielle Walker

393

Staffordshire

5

15:23

Kirsty Hamilton

106

Devon

6

15:29

H Knight

111

Devon

7

15:32

Katie Richardson

144

Essex

8

15:32

Emma Langdell

392

Staffordshire

9

15:34

Amy Wilks

483

Yorkshire

10

15:34

Natalie Grant

476

Yorkshire

11

15:35

Rebecca Gough

171

Hampshire

12

15:36

Stacey Preston

174

Hampshire

13

15:36

Tanya Taylor

43

Buckinghamshire

14

15:39

Rachel Pounds

165

Greater Manchester

15

15:40

Kate Hindle

220

Lancashire

16

15:43

Stephanie Roe

225

Lancashire

17

15:45

Rebecca Finch

350

Scotland West

18

15:45

Sian Edwards

296

Northamptonshire

19

15:46

Abbie Williamson

79

Cornwall

20

15:47

Siobhan Coleman

336

Scotland East

21

15:49

S Simpson

18

Bedfordshire

22

15:50

Emma Pallant

172

Hampshire

Under-13 Girls:  

1

13:28

Eilish McColgan

341

Scotland East

2

13:34

Melissa Hawtin

332

Oxfordshire

3

13:36

Blue Haywood

322

Nottinghamshire

4

13:38

H Goodwin

17

Bedfordshire

5

13:39

Annie McGurk

20

Bedfordshire

6

13:43

Rhea Ellis

265

Merseyside

7

13:44

Sarah Burgin

180

Hampshire

8

13:44

Louise Webb

189

Hampshire

9

13:47

H McGurk

21

Bedfordshire

10

13:48

N Roberts

341

Northamptonshire

11

13:48

T Armoush

96

Derbyshire

12

13:49

Lily Partridge

400

Surrey

13

13:50

Lucy McLoughlin

171

Greater Manchester

14

13:52

Laura Alexander-High

178

Hampshire

15

13:52

Jessica Hicks

77

Cornwall

16

13:53

Kathrine Foy

147

Essex

17

13:53

Alexandra Wheatman

471

Yorkshire

18

13:54

K Rye

115

Devon

19

13:55

Bea Swords

339

Oxfordshire

20

13:55

Abigail Salter

186

Hampshire

21

13:56

Sarah Hopkinson

161

Gloucestershire

Senior Men 4km:

1

11:56

Andy Graffin

26

Northern Ireland

2

11:59

A Baddeley

4

[Harrow AC]

3

12:00

A Maclean

38

 

4

12:01

P Tubla

77

[Basingstoke & Midhants]

5

12:03

Anthony Whiteman

86

[Coventry Godvia]

Senior Men 12km:

1

36:25

Glynn Tromans

605

Warwickshire

2

36:41

B Node

10

Avon & Somerset

3

36:52

C Thompson

229

Hampshire

4

36:54

Rob Whalley

15

Avon & Somerset

5

37:00

Billy Farquharson

446

Nottinghamshire

Under -20 Men:

1

25:25

Gary Davenport

5

Avon & Somerset

2

25:32

Chris Lamb

216

North East

3

25:33

A Morian

105

Greater Manchester

Under-17 Men:

1

20:19

Alex Felce

137

Gloucestershire

2

20:24

Kevin Hardy

137

Suffolk

3

20:27

Andrew Livingstone

130

Essex

4

20:37

M Bailey

123

Essex

5

20:42

Adrian Holliday

75

Cumbria

6

20:44

T Stanley

20

Bedfordshire

7

20:46

Connor McNulty 

331

Scotland West 

8

20:46

David Bishop

423

Wiltshire

9

20:50

Adam Hickey

128

Essex

10

20:50

D Shinnie

332

Scotland East

Under-15 Boys(4km):  

1

14:52

Alex Derricott

394

Staffordshire

2

14:58

L Carey

444

Warwickshire

3

15:05

Derek Hawkins

362

Scotland West

4

15:14

M Clark

113

Dorset

5

15:16

W Roberts

502

[Shildon AC]

6

15:17

P Hambly

105

Devon

7

15:18

Ross Clarke

137

Essex

8

15:19

Jack Tyler

226

Kent

9

15:21

S Dalgleish 

147

Gloucestershire 

10

15:23

M Gillespie

347

Scotland East

11

15:28

J Bliss

166

Hampshire

12

15:32

Gregory Divall

445

Warwickshire

Under-13 Boys:

1

12:09

M Gillespie

329

Scotland East

2

12:18

Matthew Jackson

61

Cheshire

3

12:23

S Evans

166

Greater Manchester

4

12:25

Matthew Withey

161

Gloucestershire