Make your own free website on Tripod.com

Reebok Challenge: Falkirk

 

2004

 

RESULTS:

Senior/Under 20 Women :
1 24:25 Susan Partridge     City of Glasgow AC
2 24:51 Collette Fagan     City of Glasgow AC
3 24:56 Julia Bleasdale     Hillingdon AC
4 25:14 Mara Yamauchi     Harrow AC
5 25:46 Kate Goodhead 1 U20 Gloucester Ac
6 25:47 Claire Martin     Telford AC
7 25:54 Lyn Wilson     Carnethy Hill Racing Club
8 26:24 Toni McIntosh     Central AC
9 26:26 Ursulla Counsell     Bristol AC
10 26:46 Rebecca Robinson     Kendall AC
11 26:53 Marbeth Shiell 2 U20 Edinburgh Southern Harriers
12 26:55 Denise Smith     Kilbarchan AAC
13 27:02 Claire McCraken     City of Glasgow AC
14 27:21 Susan Finch     City of Glasgow AC
15 27:50 Chloe Rodham 3 U20 Lancaster & Morecambe AC
16 27:55 Jane McCrorie     Central AC
17 28:06 Louise Durman 4 U20 Dursley
18 28:14 Sara Bird 5 U20 West Suffolk AC
19 28:27 Emma Mackie 6 U20 JK Killmarnock Harriers
20 28:59 Becky Townsend 7 U20 City of Leeds AC
21 29:09 Deborah Ferns     Bellahouston Harriers
22 29:15 Alison McDonald 8 U20 City of Edinburgh AC
23 29:48 Steph Reynolds 9 U20 City of Glasgow AC
24 30:29 Heather Brookes   U20 Dundee Hawkhill Harriers
25 32:05 Judith Work   U20 City of Glasgow AC

Under-17 Girls:
1 15:52 Non Stanford Swansea Harriers
2 16:05 Siobhan Coleman Pitreavie AAC
3 16:38 Jessica Sparke Woodford Green & Essex Ladies
4 16:59 Danielle Walker Royal Sutton Coldfield
5 17:03 Stephanie Roe Preston Harriers
6 17:21 Kasey-Lea Shuttleworth East Cheshire Harriers
7 17:26 Ruth McGivern Holmfirth
8 17:35 Mary Ferrier Gateshead Harriers
9 17:49 Clare Kane Preston Harriers
10 18:08 Laura Brown Dundee Hawkhill Harriers

Under-15 Girls:
1 14:40 Natalie Grant Rotherham Harriers
2 14:45 Kate Hindle Preston Harriers
3 14:57 Eilish McColgan Dundee Hawkhill Harriers
4 15:03 Catriona Sinclair Edinburgh Southern Harriers
5 15:07 Nicola Morgan West Suffolk AC
6 15:12 Laura Cameron City of Glasgow
7 15:13 Rebecca Finch City of Glasgow
8 15:13 Jade Allen Rotherham Harriers
9 15:15 Laura McCord Whitemoss AAC
10 15:17 Olivia Desborough Liverpool Harriers

Under-13 Girls:  
1 11:55 Amy McGivern Holmfirth
2 12:11 Lauren Mackin Giffnock North AAC
3 12:20 Georgia Ball Lincoln Wellington AC
4 12:21 Nicole Roberts Kettering Town Harriers
5 12:36 Catriona Lockie Giffnock North AAC
6 12:37 Rachel Atherton Cannock & Stafford AC
7 12:37 Megan McLeish Falkirk Victoria Harriers
8 12:39 Becky Dunphy Carnoustie AAC
9 12:44 Laura Goodson Gala harriers
10 12:48 Chloe Fletcher Gateshead Harriers

Under 20/Senior Men:
1 30:56 Michael Skinner     Blackheath & Bromley
2 31:04 Billy Farquharson     Mansfield Harriers
3 31:11 Rob Birchall     Notts AC
4 31:16 Andrew Hennesey     Wells City Harriers
5 31:40 Chris Davis     Telford AC
6 31:44 Matt Smith     Tipton Harriers
7 31;50 Ryan McLeod 1 U20 Elswick Harriers
8 31:56 John Newsom 2 U20 Pitreavie AAC
9 32:13 Ryan Stevenson 3 U20 North Shield Polytechnic
10 32:22 Steve Waldrom 4 U20 UWIC
11 32:37 Robert Quinn     Kilbarchan AAC
12 32:50 Juan Marque     City of Edinburgh AC
13 32:58 Alastair Hay 5 U20 Central AC
14 32:58 Adrian Holliday 6 U20 Trafford AC
15 33:00 Glen Comish     Sale Harriers
16 33:06 Stewy Bell     Chester-Le-Street
17 33_10 John Burke     Central AC
18 33:11 Chris MacKay     Greenock Glenpark Harriers
19 33:15 Darren Gauson     City of Edinburgh AC
20 33:52 Andrew Wright     Ronhill Cambuslang
21 34:05 Darren Shinnie   U20 Aberdeen AAC
22 34:27 Jonathon Archer     Low Fell RC
23 34:40 Matthew Clay   U20 Halesown
24 34:47 David Bishop     Swindon Harriers
25 34:51 Nathan Shrubb   U20 Morpeth Harriers

Under-17 Men:
1 14:12 Kristopher Gauson City of Edinburgh AC
2 14:15 Sam Godfrey West Suffolk AC
3 14:29 Alex Derricott City of Stoke AC
4 14:34 Mark Burgess Woodford Green & Essex Ladies
5 14:35 Craig Ruddy Inverclyde AC
6 14:47 Mark Mitchell Forres Harriers
7 14:55 Douglas Selman Corstorphine AAC
8 14:57 Jamie Shaw West Suffolk AC
9 15:11 Daniel Quinn Shimna Integrated College
10 15:11 Craig Stevenson Shettleston Harriers

Under-15 Boys:  
1 12:51 Nathan Bibby Preston Harriers
2 12:52 David Forrester St Helens Sutton
3 13:07 Andrew Doherty North Belfast Harriers
4 13:07 Curtis Pearce Blackburn Harriers
5 13:08 Shaun Collins Enfield & Haringay
6 13:18 Christian Booker Halesown
7 13:19 Douglas Newsom Pitreavie AAC
8 13:23 Graham Scobie George Heriots
9 13:25 Daniel Swanson Irvine AC
10 13:29 Allan Peter Ramsay Kirkintilloch Olympians

Under-13 Boys:  
1 11:07 Miles Hollinshead Giffnock North AAC
2 11:14 Kristian Jackson Leicester Cornthian
3 11:35 Kristian Bibby Preston Harriers
4 11:38 Callum Hawkins Kilbarchan AAC
5 11:50 Tom Cahm Kilbarchan AAC
6 11:52 Paul Bainbridge Giffnock North AAC
7 11:58 Josh Kinch City of stoke AC
8 12:06 Michael Buchanan Shimna Integrated College
9 12:10 Fraser Mann City of Edinburgh AC
10 12:14 Stuart McKemmie City of Edinburgh AC