Make your own free website on Tripod.com

English national Cross-country results, temple newsam, Leeds

 

  • 21st February 2004:

     

RESULTS:

Senior Women:

1

32:28

B Dagne

Belgrave Harriers

2

32:51

Louise Damen

Bournemouth AC

3

33:10

Juliet Potter

Charnwood AC

Under-20 Women:

1

18:47

Faye Fullerton

Havering Mayesbrook AC

2

19:02

Bryony Frost

IOW AC

3

19:10

Karrie Hawitt Warrington AC

4

19:26

E Baker

South London Harriers

5

19:28

Claire Holme

Ipswich Harriers

Under-17 Women:

1

19:55

Jessica Sparke Woodford Green & Essex Ladies

2

19:59

Abby Westley

Hallamshire Harriers Sheffield

3

20:04

Megan Foley

Havering Mayesbrook AC

4

20:07

Charlotte Browning

Aldershot, Farnham & District AC

5

20:12

Danielle Christmas

Crawley AC

6

20:21

India Lee Aldershot, Farnham & District AC

7

20:24

Sarah Tedd IIF Group

8

20:34

D James

Morpeth H & AC
9 20:36 Hannah England Oxford City AC
10 20:40 Sara Bird West Suffolk AC
11

20:48

K Moore Brighton & Hove City AC
12 20:48 Mary Ferrier Gateshead H & AC
13 20:49 Sarah Waldron Shaftsbury Barnet Harriers


Under-15 Girls:

1

15:49

Stephanie Twell

Aldershot, Farnham & District AC

2

15:51

Danielle Walker

Royal Sutton Coldfield AC

3

15:58

Kirtsy Hamilton

North Devon AC

4

16:05

Emma Lambourne

Swindon Harriers

5

16:15

Laura Bach

Tipton Harriers

6

16:22

Danielle Walker

Burnley AC

7

16:25

K Walker

Tipton Harriers

8

16:25

Amy Wilks

Hallamshire Harriers Sheffield

9 16:26 Rachel Pounds Bolton United Harriers & AC
10 16:30 Emma Langdell Royal Sutton Coldfield AC
11 16:38 Stacey Preston Aldershot, Farnham & District AC
12 16:39 N McHale Halesowen H & CC

Under-13 Girls:  

1

13:04

Blue Haywood

Lincoln Wellington AC

2

13:09

H Warburton 

Leigh H & AC

3

13:19

A McGivern

Holmfirth Harriers AC

Senior Men:

1

41:24

G Tromans

Coventry Godiva Harriers

2

41:45

W Farquharson

Mansfield H & AC

3

41:47

D Bannister

Shaftsbury Barnet Harriers

Under -20 Men:

1

31:17

P McGlory

Liverpool H & AC

2

31:25

T Humphries

Cannock & Stafford AC

3

31:42

Thomas Sharland

Ipswich Harriers

4

31:45

S Jacobs

Ipswich Harriers

Under-17 Men:

1

21:28

Adam Hickey

Southend-on-Sea AC

2

21:33

Robert Pickering

Bridlington Road Runners

3

21:57

Kevin Hardy

Ipswich Harriers

Under-15 Boys:  

1

13:59

Alex Derricott

City of Stoke AC

2

14:14

Jack Tyler

Medway & Maidstone AC

3

14:14

Lee Carey

Nuneaton Harriers

Under-13 Boys:  

1

10:39

Matthew Jackson

Warrington AC

2

10:41 Daniel Cliffe Warrington AC

3

10:44 Dale Platt Salford H & AC

4

10:48

G Dalgleish

Westbury Harriers

5

10:49 T Goddard Aldershot, Farnham & District AC

6

10:50 Ben Coldray Gloucester AC