Make your own free website on Tripod.com

English Schools: Maidstone, Kent

 

  • 13th March 2004:

RESULTS:

Senior Girls:

1

18:53

Abby Westley

South Yorkshire

2

19:14

Danielle Tatum

Essex

3

19:15

Vicky Callaway

Staffordshire

4

19:20

Jo Harper

Staffordshire

5

19:25

Nicola Sykes

Bedfordshire

6

19:26

Charlotte Dunham

Bedfordshire

7

19:28

Emma Whittaker 

Wiltshire

8

19:30

Lara Gibbs

North Yorkshire

9

19:30

Rose Clarke

Cambridgeshire

10

19:32

Sarah Tunstall

Cumbria

11

19:37

Susie Hignett

Hampshire

12

19:39

Sara Bird

Suffolk

13

19:47

Ashley Gibson

Northumberland

14

19:48

Louise Durman

Gloucestershire

15

19:49

Laura Brenton

Hampshire

Senior Boys:

1

24:23

Kirk Wilson

Northumberland

2

24:32

Matthew B-Smith

Suffolk

3

24:39

Ben Jones

Merseyside

4

24:51

Steve Fennel

Kent

5

24:55

Andrew Whetstone

Bedfordshire

6 24:57 Daniel Watts Cambridgeshire
7 25:01 Kevin Hardy Suffolk
8 25:05 Adrian Holliday Cumbria

Inter Girls:

1

15:31

Emily Pidgeon

Gloucestershire

2

16:08

Stephanie Barnes

Avon

3

16:22

Megan Foley 

Essex

4

16:27

Danielle Christmas

Surrey

5

16:28

Kirsty Hamilton

Devon

6

16:30

Joanne Callaway

Staffordshire

7

16:30

Stephanie Twell

Hampshire

8

16:33

Katie Richardson

Essex

9

16:35

Sarah Tedd

Wiltshire

10

16:42

Stacey Preston

Hampshire

11

16:28

Amy Wilkes

South Yorkshire

12

16:30

Jessica Sparke

Hertfordshire

13

16:30

Mary Ferrier

Northumberland

14

16:33

Nikki Hamblin

Dorset

15

16:35

India Lee

Hampshire

Inter Boys:

1

17:42

Adam Hickey

Essex

2

17:50

Andrew Livingstone

Essex

3

17:56

Mark Burgess

Essex

4

18:03

Alex Derricott

Staffordshire

5

18:12

Mark Bailey

Essex

6

18:13

Raymond Floyd

Northumberland

7

18:16

Ross Clark

Essex

8

18:19

Jonathon Pepper

Hertfordshire

Junior Girls:

1

11:29

Joanne Harvey

Devon

2

11:29

Rachel Pounds

Greater Manchester

3

11:31

Sarah Hopkinson

Gloucestershire

4

11:39

Natalie Grant

South Yorkshire

5

11:40

Tanya Taylor

Buckinghamshire

6

11:42

Rebecca Gough

Hampshire

7

11:43

Jordan Kinney

West Midlands

8

11:44

Hannah Worthington

Greater Manchester

9

11:48

Georgina Grandfield

Shropshire

10

11:51

Kate Hindle

Lancashire

11

11:51

Emma Lambourne

Wiltshire

12

11:51

Denise Dignum

Essex

13

11:51

Lucy Dowsett

Cambridgeshire

14

11:51

Blue Haywood

Nottinghamshire

15

11:59

Laura Alexander-High

Surrey

16

12:00

Elaina Gard

Cornwall

17

12:00

Amy Bond

Berkshire

18

12:00

Abigail Salter

Hampshire

Junior Boys:  

1

13:28

Gregory Divall

West Midlands

2

13:34

Perry Howarth

Bedfordshire

3

13:36

Nathan Bibby

Lancashire

4

13:38

Matthew Withey

Gloucestershire

5

13:39

Mattthew Jackson

Cheshire