Make your own free website on Tripod.com

London Mini-Marathon 2005

 

  • Sunday 17th April 2005:

RESULTS:

BOROUGH

COUNTY

11-12 Girls (Borough):
1 800 Gemma Phillips Havering 16:29
2 221 Danielle Critchley Bromley 16:30
3 458 Georgia Bell Ealing 16:34
4 1225 Neha Dabhi Newham 16:53
5 506 Carolina Blane-Hernandez Enfield 16:54
6 793 Sidnie Sales Havering 16:57
7 461 Martha Reynolds Ealing 17:01
8 1561 Megan Evans Wandsworth 17:06
9 797 Eleanor Bounds Havering 17:28
10 1419 Grace O'Leary Sutton 17:29

11-12 Girls (County) :
1 3019 Hollie McGurk Bedfordshire 16:06
2 3127 Sarah Barker Greater Manchester 16:11
3 3379 Monique Powell West Midlands 16:15
4 3201 Rebecca Linney Merseyside 16:18
5 3347 Natasha Cockram Wales 16:28
6 3131 Amy Riley Greater Manchester 16:32
7 3203 Lauren Towers Merseyside 16:39
8 3130 Laura Riches Greater Manchester 16:41
9 3271 Emily Dudgeon Scotland 16:41
10 3021 Amber Wright Bedfordshire 16:45

11-12 Boys (Borough) :
1 49 Niall Fleming Barnet 15:05
2 1537 Jonathon Burgess Wandsworth 15:13
3 194 Philip Sesemann Bromley 15:33
4 770 Jamie Buckley-Stanton Havering 15:36
5 722 Matthew Lewis Harrow 15:43
6 241 Santi Martyn Camden 15:44
7 289 Samuel Honey Croydon 15:59
8 818 Philip Warbuton Hillingdon 16:00
9 1250 Alexander Richards Redbridge 16:01
10 817 Mark Speight Hillingdon 16:16

11-12 Boys (County) :
1 3073 Thomas Moore Dorset 14:50
2 3402 Thomas Rollin West Yorkshire 15:00
3 3253 Callum Hawkins Scotland 15:04
4 3037 Jack Hutchens Devon 15:12
5 3433 Tom Frith Essex 15:22
6 3076 Richard Horton Dorset 15:26
7 3001 Peter Devaney Bedfordshire 15:28
8 3074 Jack Partridge Dorset 15:29
9 3002 Jack Goodwin Bedfordshire 15:29
10 3291 Lee Migliaccio Staffordshire 15:31

13-14 Girls (Borough) :
1 801 Ingrid Deane Havering 15:52
2 753 Leigh Lattimore Harrow 15:54
3 1426 Sophie Cowper Sutton 16:11
4 228 Amy De Matos Bromley 16:16
5 226 Amy Smith Bromley 16:28
6 1522 Natasha Akram Waltham Forest 16:39
7 513 Emma Shuker Enfield 16:46
8 802 Georgie-Lou Sales Havering 16:48
9 1521 Jessica Ward Waltham Forest 17:05
10 707 Jess Christie Haringey 17:09

13-14 Girls (County) :
1 3133 Jessica Coulson Greater Manchester 15:13
2 3457 Laura Condron Essex 15:34
3 3385 Olivia Larcombe West Midlands 15:36
4 3174 Charlotte Purdue Hampshire 15:36
5 3137 Hannah Walburton Greater Manchester 15:37
6 3425 Chloe Patchett West Yorkshire 15:38
7 3062 Jessica Burns Devon 15:39
8 3280 Josephine Moultrie Scotland 15:39
9 3422 Amy McCivorn West Yorkshire 15:41
10 3171 Louise Webb Hampshire 15:52

13-14 Boys (Borough):
1 782 Matthew Bloy Havering 14:16
2 1209 Paige Haines Newham 14:26
3 1497 Gavin Lewis Waltham Forest 14:29
4 201 Alex Bruce-Littlewood Bromley 14:31
5 778 Stephen Mclachlan Havering 14:33
6 825 Richard Mann Hillingdon 14:34
7 633 Patrick Hannah Hammersmith & F 14:35
8 1401 Claudius Ricketts Sutton 14:40
9 489 Ramone Martinez-Rodney Enfield 14:51
10 1499 Alfie Wright Waltham Forest 15:01

13-14 Boys (County) :
1 3118 Simon Horsfield Greater Manchester 13:34
2 3010 Ryan Parker Bedfordshire 13:37
3 3403 James Wilkinson West Yorkshire 13:40
4 3151 Chris Bounds Hampshire 13:42
5 3054 James Mogridge Devon 13:45
6 3331 Dewi Griffiths Wales 13:45
7 3260 Daniel Swanson Scotland 13:51
8 3406 Edward Mason West Yorkshire 14:07
9 3404 Jack Hallas West Yorkshire 14:11
10 3154 Duncan Stevenson Hampshire 14:13

15-17 Girls (Borough) :
1 809 Katie Richardson Havering 15:29
2 810 Megan Foley Havering 15:39
3 1246 Linzi Snow Newham 15:52
4 237 Katie Murray Bromley 15:55
5 521 Hannah Brown Enfield 16:29
6 41 Robyn Matson Barking & Dagen 16:32
7 1194 Medena Knespl Merton 16:32
8 234 Bryony Proctor Bromley 16:36
9 42 Helen Roche Barking & Dagen 16:42
10 1577 Lottie Walter Wandsworth 16:42

15-17 Girls (County) :
1 3358 Non Stanford Wales 14:24
2 3464 Danielle Sale Essex 14:37
3 3463 Jessica Sparke Essex 15:02
4 3033 Nicola Sykes Bedfordshire 15:14
5 3283 Siobhan Coleman Scotland 15:21
6 3140 Laura Evans Greater Manchester 15:26
7 3427 Lucy Mayho West Yorkshire 15:29
8 3143 Kasey-Lea Shuttleworth Greater Manchester 15:34
9 3179 India Lee Hampshire 15:41
10 3139 Dionne Allen Greater Manchester 15:42
11 3392 Alison Starling West Midlands 15:42
12 3216 Melissa Ronan Merseyside 15:43
13 3178 Rebecca Gough Hampshire 15:45
14 3068 Kirsty Hamilton Devon 15:46
15 3105 Amanda Bailey Dorset 15:47
16 3395 Kirsty Walker West Midlands 15:54
17 3103 Vicki Ingham Dorset 15:57
18 3356 Elinor Kirk Wales 16:00
19 3319 Joanne Harper Staffordshire 16:01
20 3177 Stacey Preston Hampshire 16:04

15-17 Boys (Borough) :
1 881 George Glancy Hounslow 13:13
2 455 Hassain Jama Ealing 13:15
3 791 Ross Clarke Havering 13:16
4 1409 Martin Marshall Sutton 13:26
5 1265 Mark Burgess Redbridge 13:36
6 257 Rory Campbell Camden 13:45
7 258 Saningo Martyn Camden 13:58
8 503 Matthew Sharp Enfield 14:01
9 1267 Angus Holford Redbridge 14:01
10 452 Nick Goolab Ealing 14:06

15-17 Boys (County) :
1 3445 Adam Hickey Essex 12:43
2 3161 Lawrence Cox Hampshire 12:48
3 3301 Myles Barrett Staffordshire 13:02
4 3302 Alex Hall Staffordshire 13:04
5 3230 Stephen Scullion Northern Ireland 13:08
6 3124 David Forrester Greater Manchester 13:10
7 3303 Alex Derricott Staffordshire 13:11
8 3339 Ieuan Thomas Wales 13:11
9 3409 Alistain Brownlee West Yorkshire 13:12
10 3341 Simon Lawson Wales 13:13

Borough Team Aggregate:

County Team Aggregate :