Make your own free website on Tripod.com

South of England Cross-country results, Parliament Hill, London

 

 

 

 

RESULTS:

Senior Women:

1

31:03

Louise Damen

Bournemouth AC

2

32:44

J Bleasdale

Hillington AC

3

32:52

Amber Gascoigne

Preston Harriers

Under-20 Women:

1

19:23

Bryony Frost

IOW AC

2

20:03

Ruth Proctor

City of Norwich AC

3

20:15

Kathryn Frost

IOW AC

4

20:22

A Joel

Basildon AC

5

20:26

Katrina Wootton

Bedford & County AC

Under-17 Girls:

1

20:31

Megan Foley

Havering Mayesbrook AC

2

20:42

Nicola Sykes

Leighton Buzzard AC

3

20:59

F Cliffe

Chelmsford AC

4

21:00

S Ponsford

IIF Group

5

21:03

R Harrison

Colchester Harriers AC

6

21:09

Jessica Sparke Woodford Green & Essex Ladies

7

21:20

Danielle Christmas

Crawley AC

8

21:23

Charlotte Browning

Aldershot, Farnham & District AC

9

21:27

S Waldron

Shaftsbury Barnet Harriers

10

21:45

T Muir HertsPhoenix AC

11

21:46

India Lee Aldershot, Farnham & District AC

12

21:51

Sarah Tedd IIF Group

13

21:58

Lucy Bowers Southampton City AC


Under-15 Girls:

1

17:30

Stacey Preston

Aldershot, Farnham & District AC

2

17:33

Stephanie Twell

Aldershot, Farnham & District AC

3

17:49

Katie Richardson

Havering Mayesbrook AC

4

18:04

Rebecca Gough

Southampton City AC

5

18:09

Emma Lambourne

Swindon Harriers

6

18:14

S Simpson

Luton AC

7

18:17

Laura Dowsing

Ipswich Harriers

8

18:18

Amy Bond

Reading AC

Under-13 Girls:  

1

13:04

Laura Alexander-High

Aldershot, Farnham & District AC

2

13:09

Lily Partridge

Aldershot, Farnham & District AC

3

13:19

Jessica Hicks

Newquay & Par AC

Senior Men:

1

47:14

H Lobb

Bedford & County AC

2

47:16

D Mitchinson

Newhan & Essex Beagles

3

47:38

M Warmby

Newhan & Essex Beagles

Under -20 Men:

1

27:36

T Sharland

Ipswich Harriers

2

27:58

S Jacobs

Ipswich Harriers

3

28:06

S Ablitt

Aldershot, Farnham & District AC

4

28:37

L Cadman

Bedford & County AC

Under-17 Men:

1

22:07

Kevin Hardy

Ipswich Harriers

2

22:19

D Watts

Peterborough AC

3

22:26

Adam Hickey

Southend-on-Sea AC

4

22:32

M Bailey

Southend-on-Sea AC

Under-15 Boys(4km):  

1

18:03

M Clark

Poole Runners

2

18:04

Jack Tyler

Medway & Maidstone AC

3

18:08

Ross Clarke

Havering Mayesbrook AC

Under-13 Boys:  

1

12:09

M Bloy

Havering Mayesbrook AC

2

12:11 R Martinez-Rodney Enfield & Haringey AC

3

12:20 A Brown North Devon AC

Back to News