Make your own free website on Tripod.com

Reebok Challenge: Cardiff

 

 

 

 

RESULTS:

Senior/ Veteran Women:

1

20:06

Hayley Yelling

 

Windsor Slough Eton & Hounslow

2

20:17

Jo Lodge

35

Windsor Slough Eton & Hounslow

3

20:59

Helen Clitheroe

 

Preston Harriers

Under-20 Women:

1

18:12

Laura Kenney

Royal Sutton Coldfield AC

2

18:59

Sara Ponsford

Wiltshire Schools

3

19:29

Katherine Humphreys

Exeter Harriers

4

19:34

M Jones

Swansea Harriers

5

19:41

Charlotte Best

Crawley AC

Under-17 Girls (4km):

1

14:11

Emily Pidgeon

Gloucester AC

2

14:27

Non Stanford

Afan Nedd Tawe Schools

3

14:43

Stephanie Barnes

Clevedon AC

4

14:50

Charlotte Browning

Aldershot, Farnham & District

5

15:14

Sarah Tedd

Wiltshire Schools

6

15:15

Cara Sloss

Kilbarchan AAC

7

15:16

Danielle Christmas

Crawley AC

8

15:17

Julia Cooke

Gloucestershire Schools


Under-15 Girls:

1

11:32

Laura Dowsing

Ipswich Harriers

2

11:38

Rachel Pounds

Bolton United H & AC

3

11:39

Emma Lambourne

Wiltshire Schools

4

11:49

Rebecca Finch

City of Glasgow AC

5

11:56

Sarah Hopkinson

Gloucester AC

6

11:58

Abbie Williamson

Newquay & Par AC

7

11:59

Danielle Walker

Burnley AC

8

12:03

Eilidh Menzies

Kilbarchan AC

Under-13 Girls:  

1

11:53

Eilish McColgan

Dundee Hawkhill Harriers

2

12:02

Blue Haywood

Lincoln Wellington AC

3

12:06

Jessica Hicks

Newquay & Par AC

Veteran Men:
1 00:19:31 MARK KIRK BALLYMENA & ANTRIM AC
2 00:19:35 DERMOT KERR ARMAGH AC
3 00:19:42 DOMINIC BONNER FINN VALLEY

Senior (9km):

1

26:54

Glynn Tromans

 

Coventry Godiva Harriers

2

26:56

Rob Whalley

 

City of Stoke AC

3

27:14

Chris Davies

 

Telford AC

Under -20 Men:

1

22:33

Jamie McCarthy

North Monastery School

2

22:36

Mark Hanrahan

North Monastery School

3

22:51

Steven Waldron

U W I Cardff

4

23:00

Alex Felce

Gloucestershire Schools

Under-17 Men:

1

19:35

David Bishop

Swindon Harriers

2

19:41

Adam Hickey

Southend AC

3

19:51

Connor McNaulty

Kilbarchan AAC

Under-15 Boys(4km):  

1

13:08

Alex Derricott

City of Stoke AC

2

13:23

Derek Hawkins

Kilbarchan AAC

3

13:38

Ross Clarke

Havering Mayesbrook AC

Under-13 Boys:  

1

11:05

Ben Conroy

Gloucestershire Schools

2

11:11

Chris O'Hare

City of Edinburgh AC

3

11:16

Andrew Ridley

West Suffolk AC

Back to News